www.americanbar.pl
TU: kapitał finansowy definicja
Najlepiej tu: 3 zasady bezpiecznej pracy z komputerem

Wychodzenie z bezrobocia

Niewątpliwie faktem jest to, że w Kaliszu mamy do czynienia z dosyć dużym poziomem bezrobocia, który niepokojąco osiąga coraz wyższe pułapy. Oczywiście miejscowy Urząd Pracy oraz inne organy samorządowe robią co mogą, aby przedstawić się tym niepokojącym i negatywnym tendencjom. Jednakże trzeba podkreślić, że w pewnym zakresie działania urzędów są ograniczone. Bez wątpienia jednak w dobie współczesnej istnieją również środki z funduszów Unii Europejskiej, które można wykorzystać do walki z bezrobociem. Takie też środki zostały pozyskane przez kaliski Urząd Pracy.

Program dla ambitnych

Jednym z programów, w ramach którego można takie środki wykorzystać jest dofinansowanie własnej działalności. Na ten cel została pozyskana pewna pula pieniężna, a przyjmowanie wniosków o takie dofinansowanie rozpoczęło się z dniem dwudziestego piątego października tego roku. Wprawdzie na chwilę obecną możemy powiedzieć, że przyjmowanie tychże wniosków zostało już zakończone, ale osoby bezrobotne, które mają pewne pomysły i chcą też podjąć się rozpoczęcia własnej działalności, mogą liczyć na to, że w przyszłym roku również będzie szansa na kolejne środki. Ba, nawet jeszcze w tym roku, przy sprzyjających wiatrach może się okazać, że Urzędowi Pracy w Kaliszu zostaną przyznane kolejne środki na walkę z bezrobociem.
Chodzi oczywiście o dofinansowanie rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. To z pewnością jest bardzo dobry pomysł, który nagradza tych najbardziej kreatywnych, ambitnych, którzy chcą wyrwać się z bezrobocia i mają na to swój własny pomysł. Jak pokazuje rzeczywistość, w Bielsko-Biała Praca na pewno takich osób nie brakuje.