TU:
Najlepiej tu:

Jakie wyposażenie do hotelowej łazienki?

Planując założenie własnego hotelu lub pensjonatu nie można zapomnieć o tym, że obiekt musi spełniać określone normy oraz standardy. Pamiętajmy, że w innym przypadku nie zostanie on zaakceptowany podczas kontroli organów zewnętrznych. Jednym z najważniejszych miejsc łazienka, która musi spełniać określone standardy. Trzeba wziąć to pod uwagę podczas wyboru wyposażenia.

Podstawowe wyposażenie

Jakość wykończenia wnętrz warunkuje standard naszego obiektu. Oczywisty jest, że im jest on wyższy, tym lepszej jakości wyposażenie jest niezbędne. Priorytetem jest to, aby stworzyć wnętrze praktyczne i funkcjonalne. Nie można również zapomnieć o ergonomii – hotelowa łazienka musi spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa, tak aby nie stwarzać żadnego zagrożenia dla użytkowników. W pierwszej kolejności należy wybrać pokrycie ścian oraz podłóg. Pamiętajmy, że jest to pomieszczenie narażone na intensywne użytkowanie. Z oczywistych względów powierzchnie powinny był łatwe w czyszczeniu oraz dezynfekcji. Najlepiej postawić jest na płytki ceramiczne, które zostaną położone zarówno na ścianach, jak i podłodze. Mnogość dostępnych wzorów sprawia, że znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie nie powinno stanowić żadnego problemu.

Następnym krokiem jest wybór sanitariatów oraz armatury. Wybrane urządzenia powinny być proste w obsłudze, estetycznie wykończone, a także trwałe. Podczas wyboru należy kierować się jakością, gdyż jest to inwestycja na długie lata. Mając ograniczone środki warto postawić jest na klasyczną toaletę, umywalkę, a także prysznic. Na uwagę zasługuje fakt, że to detale decydują o charakterze danego miejsca. Tania bateria wannowa stojąca jest niedroga, a ułatwi dopasowanie łazienki do charakteru obiektu. Bez trudu można znaleźć armaturę, która prezentuje się efektownie, a zarazem luksusowo.

Dodatkowe wyposażenie

W łazienkach hotelowych powinny znajdować się nie tylko podstawowe sprzęty. Warto zadbać komfort osób odwiedzających obiekt. Półki i blaty nie są obowiązkowe, jednak przydają się np. podczas wykonywania makijażu. Dobrze jest, jeśli w łazience znajduje się miejsce, gdzie można przechowywać własne rzeczy. Dobrym wyborem jest również suszarka łazienkowa, która zostanie na stałe zamontowana w pomieszczeniu.

Coraz większą popularnością cieszy się wentylacja z czujnikiem ruchu. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu można zminimalizować koszty.