TU:
Najlepiej tu:

Hotel przyjazny zwierzętom – czy warto stworzyć taki obiekt?

Obiekty hotelowe przyjazne zwierzętom cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Coraz więcej osób decyduje się na podróż ze swoim pupilem. Warto wziąć pod uwagę, że nie każdy może zostawić swojego zwierzaka pod opieką innych osób. Specjalne hotele dla psów to wielki stres, który może znacząco obciążyć czworonoga. Odpowiedzialny właściciel nigdy nie pozwoli sobie na takie zachowanie. Właśnie dlatego hotele akceptujące zwierzęta (np. Best Western Krakow Hotel) cieszą się sporym oblężeniem.

Część dla gości ze zwierzętami

Hotel przyjazny zwierzętom powinien być podzielony na dwie strefy. Najlepiej, jeśli pokoje dla gości z pupilami znajdowały się w innej części niż pokoje dla osób bez zwierząt. Pamiętajmy, że nie każdy chce mieć bezpośredni kontakt z czworonogami. Powodów może być wiele m.in. alergia. Oczywiście pobyt ze zwierzęciem musi być zgłoszony podczas rezerwacji. Wynika to z faktu, że liczba takich pokoi jest ograniczona. Muszą one spełniać określone wymogi.

W miejscach, gdzie będą przebywać zwierzęta nie powinny znajdować się elementy, które stanowią zagrożenie dla psa lub kota. Musimy jednak jasno podkreślić, że to właściciel ponosi pełną odpowiedzialność za swojego zwierzaka. Musi on ponieść koszty związane z ewentualnymi stratami.

Aktualna książeczka zdrowia

Jeśli planujemy stworzyć hotel przyjazny zwierzętom, to już na starcie powinniśmy określić wymagania wobec właścicieli zwierząt. Przede wszystkim każdy czworonóg musi posiadać aktualną książeczkę zdrowia. W innym przypadku stanowi on zagrożenie dla ludzi, a także pozostałych zwierząt przebywających na terenie obiektu. Zwierzę musi być również właściwie zabezpieczone, jeśli znajduje się w części wspólnej np. windzie. Psy powinny posiadać kagańce. Koty najlepiej umieścić w transporterze. Istotne jest to, aby obecność zwierząt nie wpłynęła negatywnie na pozostałych gości.

Pokój zamieszkały przez zwierzęta musi zostać kompleksowo oczyszczony. Nie wystarczy tutaj postawić na standardowe czyszczenie. Często wymagana jest dezynfekcja. Oczywiście najlepiej, aby goście ze zwierzętami zamieszkiwały te same pokoje. O wiele łatwiej będzie nam otrzymać należyty porządek w obiekcie. Pamiętajmy, że akceptowanie zwierząt w hotelach wysokiej klasy staje się coraz powszechniejsze. Jeśli z tego zrezygnujemy, to najprawdopodobniej stracimy sporą liczbę potencjalnych klientów.